Tlenoterapia

Jak działa na nasz organizm?

Atmosfera sprzyjająca regeneracji.

Dzięki komorze Normobaric możliwe jest skuteczniejsze przyswajanie tlenu przez komórki organizmu człowieka. W kontrolowanych warunkach podniesionego ciśnienia zwiększa się produkcja komórek macierzystych, które są wykorzystywane w procesach regeneracyjnych tkanek i narządów. 

Warunki wewnątrz komory Normobaric

Ciśnienie

Tlen

%

CO2

%

Wodór

%

Co daje zmieniony skład powietrza?

Celem sesji w komorze Normobaric jest odpowiednie dotlenienie komórek i dostarczenie tlenu do uszkodzonych tkanek naszego organizmu.

Objętość gazu, który rozpuszcza się w cieczy jest wprost proporcjonalna do ciśnienia parcjalnego tego gazu. Oznacza to, że im wyższe ciśnienie panuje w środowisku badawczym, tym więcej tlenu jest się w stanie rozpuścić w osoczu krwi.

Oddychanie powietrzem w komorze Normobaric powoduje rozpuszczenie tlenu nie tylko w czerwonych krwinkach, ale przede wszystkim w osoczu, co pozwala na skuteczne dotlenienie komórek naszego ciała.

Jak to działa?

Dzięki komorze Normobaric chore tkanki i narządy otrzymują więcej życiodajnego tlenu. Naturalne mechanizmy naprawcze organizmu mogą działać wydajniej. Proces regeneracji zachodzi nawet tam, gdzie dopływ krwi został zahamowany czy utrudniony (w przypadku mikrourazów i uszkodzeń tkanek organizmu).

Zapoznaj się z badaniami Uniwersytetu Medycznego

Dlaczego Normobaric?

W terapii normobarycznej kluczowym jest korzystanie ze sprawdzonego, certyfikowanego urządzenia. Komory tlenowe Normobaric produkowane przez firmę Ekonstal jako jedyne w Polsce zostały przebadane przez naukowców na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Normobaric Room posiada także znak CE – spełnia wszystkie wymogi pod względem jakości i bezpieczeństwa. Dodatkowo technologie produkcyjne zbiorników produkowanych przez Ekonstal oparte są na wieloletnim doświadczeniu i kompetencji pracowników uczestniczących w procesie produkcyjnym, są gwarantem urządzeń najwyższej jakości produkowanych  w Polsce.